Medical Pateo Center | Masáže
291
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-291,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-pateo,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Masáže

Masáž od fyzioterapeuta má velké výhody vyplývající z jeho výborných znalostí anatomie a neurofyziologických souvislostí těla, které masér nezná.

Proto se při takové masáži můžete dozvědět, zda by vaše tělo nepotřebovalo další návaznou léčbu fyzioterapetů nebo lékařskou konzultaci.

Klasická masáž

Klasická masáž pomáhá zvyšovat celkovou tělesnou a duševní kondici, neocenitelná je při regeneraci sil a odstraňování pocitů únavy. Zlepšuje krevní a mízní oběh, kloubní pohyblivost a příznivě ovlivňuje psychický stav.
Doporučuje se jako doplněk fyzioterapie při chronických bolestech pohybového aparátu, vždy však konzultujte se svým terapeutem vhodnost masážních postupů.

Zcela nevhodná je masáž při jakýchkoliv onkologických onemocněních a akutních stavech (virózy, záněty a jiné infekce apod.), poškozeních či onemocněních kůže. Velmi důkladně konzultujte aplikaci masáže u onemocněních kardiovaskulárního aparátu (onemocnění srdce, arytmie, varixy, záněty žil, vysoký krevní tlak, problémy se srážlivostí krve apod.) a u nemocných osteoporózou.

Masáž lávovými kameny

Masáž horkými kameny patří mezi tradiční čínské a japonské techniky. Při masáži se využívá sada lávových kamenů, které mají výbornou schopnost akumulace tepla. Nahřáté lávové kameny se pokládají na specifická místa na těle dle potřeby klienta (čakry, energetické dráhy, bolestivá místa) a následně jimi probíhá jemná a pomalá masáž celého těla.
Tato masáž navozuje pocit příjemné relaxace, prohřátí, působí blahodárně na tělesnou i duševní kondici a je šetrnější než masáž klasická.

Baňkování

Baňkování představuje masáž těla pomocí podtlakově přisátých skleněných baněk různých velikostí. Pomáhá uvolnění zatuhlých svalů a podkoží, ostranění bolestí páteře a pohybového aparátu, aktivaci lymfatického systému, působí proti celulitidě. Má příznivý vliv na detoxikaci organismu a úpravu funkce vnitřních orgánů přes tzv. Headovy zóny.
Baňkování neprovádíme u lidí s onemocněním krve ( špatná srážlivost, hemofílie), u nádorových onemocnění a u klientů trpících těžkými psychickými poruchami.
Dále se nesmí provádět u onemocnění kůže (plísně, záněty, vředy, akné,ekzémy) a při místním poškození tkáně (odřeniny, pohmožděniny, řezné rány). Kontraindikováno je použití baněk na pohlavní orgány, třísla, u žen prsy.

Sportovní a regenerační masáž

Sportovní masáž se od klasické masáže liší určitými specifiky. Záleží, zda člověk potřebuje připravit fyzicky i psychicky nastimulovat před sportovním výkonem nebo naopak  zklidnit a zrychlit regeneraci po sportovním výkonu.

Reflexní masáž

Při reflexní masáži se mechanicky působí na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Používá se soubor speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta. Tato masáž může být šíjová, zádová, pánevní a také speciální nožní.

Ceník poskytovaných služeb platný od 1.6.2017

Výkon a čas
Cena
Individuální fyzioterapie (30 min)
380 Kč
Individuální fyzioterapie (60 min)
600 Kč
Individuální konzultace obtíží a poradenství (30 min)
300 Kč
Skupinové cvičení (45 min)
110 Kč
Elektroterapie (10 min)
90 Kč
Magnetoterapie (30 min)
120 Kč
Ultrazvuk (do 10 min)
90 Kč
Mobilizace (15 min)
100 Kč
Masáž klasická částečná (záda, DKK, HKK, šíje) (30 min)
330 Kč
Masáž klasická celková (60 min)
550 Kč
Baňkování (45 min)
400 Kč
Reflexní masáž (30 min)
330 Kč
Výkon a čas
Cena
Masáž lávovými kameny (60 min)
600 Kč
Vířivka částečná HKK/ DKK (15 min)
90 Kč
Kineziotaping (aplikace + materiál)
1cm = 1Kč
Kineziotaping (pouze aplikace v případě vlastního materiálu) (15min)
100 Kč
Přístrojová lymfodrenáž (60 min)
300 Kč
Přístrojová lymfodrenáž kůra 10x (10x60 min)
10x250 Kč
Poplatek fyzioterapie za služby úzce související se zdravotními službami
300 Kč
Smluvní pokuta u léčby na FT poukaz – neomluvená fyzioterapie (15 min)
50 Kč
Smluvní pokuta u léčby na FT poukaz – neomluvená přístrojová procedura
50 Kč
Storno poplatek - samoplátci - omluva méně než 24h
100% z ceny terapie
Dárkový poukaz 500
500 Kč
Dárkový poukaz 1000
1000 Kč

Máme uzavřeny smluvní vztahy s následujícími zdravotními pojišťovnami:
VZP, VOZP, ČPZP, OZP.